היקב

הסיפור שלנו

יקב עבייה נמצא במרומי רכס בגליל המערבי המערבי, סמוך להר סנה, בקצה גן התעשייה תפן 15 דקות מזרחית לנהריה, שעה וחצי צפונית לתל-אביב, שליש סיבוב מזרחית לצרפת, חצי סיבוב מערבית לקליפורניה שוכן יקב עבייה.

יקב עבייה (Abaya)  הוקם בשנת 2006 ע'י יוסי יודפת מתוך רעיון לשלב בין אורך חיים יצרני, יצירתי, וידידותי לסביבה. "עבייה" הינו השם המקומי אותו נתנו תושבי האזור לרכס המשובץ כרמי זיתים רבים אשר יורד מהכפר הדרוזי ינוח לעבר הכפר האקולוגי כליל.

עבייה איננו רק יקב. זוהי דרך חיים. הדרך שלנו לחיות על פי הדברים בהם אנו מאמינים, הדרך שלנו לקדם את הנושאים הקרובים לליבנו והדברים אשר אנו מאמינים שהם החשובים באמת. נושאים כגון יצרנות מקומית, איכות הסביבה, מחשבה חופשית ויצירתיות. כל אלו באים לידי ביטוי בדרך הייננית בה בחרנו, דרך הייננות הטבעית (natural wine). שנה אחר שנה, חלקה אחר חלקה, אנו צועדים בדרך זו בכרמים וביקב.

כיום כל הכרמים שלנו מטופלים באופן ידידותי לסביבה, תוך דגש רב על שיקום והעשרת הקרקע.

ביקב, על מנת להפיק יינות מורכבים אשר ישקפו את הכרם בו גדלו באופן הנאמן והטוב ביותר,  תוססים כל יינותינו ע"י שמרי בר. בנוסף, על מנת לשמור על עושרם וחיותם, איננו מעבירים אותם שום הצללה או סינון ואיננו מוסיפים להם דבר מלבד כמות מזערית של גופרית דו-חמצנית.

היינן

יוסי יודפת

"האיש ההולך על החבל" – מבקרי ועיתונאי היין מתעקשים תמיד לתאר את יוסי יודפת, כורם ואיש אדמה כ"עוף מוזר" שעושה יינות מופלאים, אבל יוסי בסך הכול עושה את הדברים כפי שהוא מאמין, תוך כדי תהליך תמידי של בדיקה ולמידה בכל הקשור לתהליכים בכרם וביקב. כך הוא צובר ידע רחב וניסיון עשיר בתחום החקלאות ברת- קיימא, כמו גם בתהליכי תסיסה ויישון יין. ידע אשר ניתן להשיג רק בדרך זו.
 
יוסי עוסק גם בניטור מזיקים בכרמי יין עבור כורמים ויקבים כאחד, ומבלה את מרב זמנו באביב, בקיץ ובתחילת הסתיו, תחת השמיים ועל פני האדמה, בלב הכרמים בגליל העליון, התחתון והמערבי, בבנימינה, ובגלבוע. מנטר מזיקים, מתבונן, עוקב אחר התקדמות ההבשלות וחי כרמים ויין.

ואללה! אוכל
אבי אפרתי 01.10.2018

"אי אפשר שלא להתרשם עמוקות מהעבודה של יודפת, יינן אידיאליסט שמשקם כרמים הרוסות. ארבעת היינות ייחודיים, כל אחד מהם מספר סיפור. זוהי ייננות לא תעשייתית בעליל שמרנין לפגוש בה ומשמח עד מאד כשהיא עולה יפה."

  הארץ
איתי גלייטמן 04.08.2016

"עם התנסות וחקר בלתי פוסקים, והתערבות מעטה בתהליכים, יוסי יודפת הופך את יקב עבייה לנייר לקמוס שישקף את יכולתה של תעשיית היין הישראלית להכיל עשייה אותנטית ומרובת פנים"

על כרמים וענבים

יצירת קשר

הכניסה לאתר מגיל 18 ומעלה

אזהרה: מכיל אלכוהול - יש להמנע משתייה מופרזת

הכניסה לאתר מגיל 18 ומעלה

אזהרה: מכיל אלכוהול - יש להמנע משתייה מופרזת